Fotografuję od 17 roku życia.
Od razu zainteresowałem się dwoma tematami: aktem i reportażem. Aktem, gdyż w miarę wcześnie odkryłem piękno kobiecego ciała, reportażem, gdyż pierwszy własny aparat miałem okazję wypróbować podczas protestu studentów w marcu 1968 roku.
Ukończyłem Wydział Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim.
Gdy dołączyłem do ekipy studenckiego klubu filmowego Kwant, twórcy sztuki filmowej  znaleźli się w kręgu moich zainteresowań fotograficznych. Później wygrałem konkurs na fotoreportera tygodnika „Film”.
Odtąd najważniejsze festiwale filmowe – w Cannes, San Sebastian, Moskwie – stały się celem moich systematycznych podróży. Fotografowałem takich mistrzów kina i supergwiazdy  ekranu, jak: Federico Fellini, Francis Ford Coppola, Catherine Denevue, Krzysztof Kieślowski, Mickey Rourke, Jack Nicholson, Nastazja Kinski, John Huston, Gong Li, Liv Tyler, Bruce Willis, Sharone Stone, Claudia Schiffer,   oraz  modelki. Dzięki temu, udało mi się namówić Jacka Nicholsona, Jane Fondę, Grace Jones, Nastazję Kinski i Carole Bouquette do pozowania ze znaczkiem „Solidarności”.
Wydrukowane plakaty z gwiazdami i ich poparciem odegrały ważną rolę w pierwszych, częściowo demokratycznych, wyborach do Sejmu i Senatu w Polsce w  1989 roku.
W 1980 roku zgłosiłem się do „Solidarności” Region Mazowsze, żeby jako fotograf społeczny dokumentować ważne przemiany, zainicjowane przez masowy ruch społeczny , z jak najbliższego dystansu .Nie przerwałem swojej pracy przez okres stanu wojennego.
Od roku 1985 jestem członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.
Po dziesięciu latach pracy dla francuskiej agencji GAMMA (1981-1990), dostarczając fotoreportaże ze stanu wojennego, wróciłem do aktu i portretu.
Od kilku lat moją pasją stała się twórcza obróbka zdjęć cyfrowych. Daje ona niewiarygodną swobodę kreacyjną. Zdjęcia studyjne stały się tylko częścią tego, co powstaje później. Na tych stronach internetowych  można zapoznać się z próbką tych prac w zakładce Digital Art. Częścią tego projektu jest Art  Mail czyli Sztuka Poczty .Tworzenie z własnych zdjęć znaczków sprawia mi dużo przyjemności, szczególnie, iż chciałbym nawiązać do najpiękniejszego okresu Poczty Polskiej ,kiedy wychodziły naprawdę piękne znaczki najlepszych polskich grafików.

Kontakt:
jerzy.kosnik@onet.eu